Згідно постанови Кабміну за номером 152 (від сьомого травня 2014 р.) біометричні паспорти в Україні в 2015 році почнуть видавати з першого січня. Згідно цієї постанови було затверджено зразок, технічний опис, бланк паспорта, а також порядок видачі та оформлення, обміну, вилучення, пересилки, знищення та повернення Україні даного типу документа.

Потрібно відзначити, що біометричні закордонні паспорти 2015 дозволять жителям нашої країни відвідувати будь-яку європейську країну без віз, але при цьому цей документ не дає права на працевлаштування в країнах Євросоюзу (див. як святкувати Новий рік 2015).

Нагадаємо, що процес з лібералізації візового режиму з країнами ЄС в Україні передбачає два етапи. Перший етап – це напрацювання і прийняття цілого ряду законодавчих актів, в т.ч антикорупційних та антидискримінаційних, а також щодо захисту персональних даних та біженців. Другий етап – найбільш відповідальний, оскільки він передбачає реалізацію цих законів на практиці. На даний момент Україна знаходиться на другому етапі і у разі успішного його завершення, багато українців отримають біометричні паспорти в 2015 році і зможуть безпроблемно відправиться подорожувати по всій Європі.

Багатьох наших громадян цікавить якою буде ціна на закордонні біометричні паспорти – на жаль, на момент написання даної статті ціна залишається не відомою.

Схожі статті: